Loga Funduszy Europejskich Rzeczpospolitej Polskiej i Unii Europejskiej

wymIaNNa

Poznań
22 i 23 września

Wystąpienia:

  • Izabela Karlińska, Muzeum Narodowe w Kielcach
  • Anna Sawicka-Białek, Muzeum Narodowe w Kielcach
  • Magdalena Rutkiewicz, Fundacja Projekt Starsi

O czym?

Spotkanie będzie poświęcone innowacjom społecznym, nad którymi pracują instytucje pochodzące z różnych porządków organizacyjnych i z tej odmienności czerpiące efektywność (oraz efektowność) swoich działań. Dowiemy się, jak powstają nieoczywiste partnerstwa, jak dbać o takiego partnera czy jak go pozyskać, co współpraca daje obu stronom oraz jak na tym mogą skorzystać odbiorczynie i odbiorcy Porozmawiamy o tym, co jest trudne. Poznamy przykłady współpracy Muzeum Narodowego w Kielcach z kliniką leczenia niepłodności oraz organizacji pozarządowej wspierającej osoby starsze z doświadczeniem przemocy z Kościołem Katolickim. Gościnie podzielą się wiedzą ze środka innowacji, której działają na pograniczach zupełnie różnych światów. 

Dla kogo?

Szczególnie zapraszamy osoby, które już nawiązały lub rozważają nawiązanie partnerstwa z podmiotem, który swoją działalność opiera o inny system wartości lub jego misja i cele są różnią się znacznie od naszych, a także wszystkich ciekawych, co może się wydarzyć, kiedy spotkają się instytucje, które mają zupełnie inne zasoby, podejście do problemu czy procedury.

O prowadzącej i osobach występujących w czasie sesji:

w_chodacz

Weronika Chodacz

Z wykształcenia antropolożka po Uniwersytecie Jagiellońskim. Animatorka, facylitatorka, trenerka procesu grupowego. Prowadzi badania w działaniu i ewaluacje w duchu antropologii publicznej. Wspiera partycypację osób doświadczających wykluczenia społecznego. W inkubatorze TransferHub prowadzonym przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych animuje ekosystem innowacji.

I_karpinska

Izabela Karlińska

Z wykształcenia historyk sztuki po poznańskim UAM, przez 10 lat pracowała w BWA w Kielcach, gdzie oprócz prowadzenia działań edukacyjnych odpowiadała za wystawy. Od 2018 roku pracuje w Muzeum Narodowym w Kielcach, gdzie jako kierownik działu edukacji prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą oraz zajęcia fotograficzne z seniorami. Równocześnie od 2018 roku organizuje i koordynuje Ogólnopolską Konferencję Naukową Muzeoterapia oraz prowadzi zajęcia, których zakres dotyczy muzeoterapii. Autorka tekstów krytycznych o sztuce, publikowanych np. w ArsForum.

a_sawicka_bialek

Anna Sawicka-Białek

Psycholog, psychoterapeuta. Od roku pracuje w Muzeum Narodowym w Kielcach w dziale edukacji. Prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży z zakresu muzeoterapii oraz programy dla dorosłych. Równolegle pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego w Centrum Medycznym PZU Kielcach. Fascynacja i miłość do zwierząt skłoniły ją do studiów nad zachowaniem kota zakończonych dyplomem Uniwersytetu Warszawskiego.

magdalena-rutkiewicz

Magdalena Rutkiewicz

Absolwentka Ekonometrii na SGH i Wydziału Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Przez 6 lat związana z branżą reklamową (McCann-Erickson, DDB). Od 12 lat związana z sektorem pozarządowym. W latach 2003-2013 dyrektor zarządzający i członek zarządu Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Warszawie. Mediator rodzinny. Członek żoliborskiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Założycielka Fundacji Projekt Starsi.

Formularz został przesłany. Dziękujemy!

Odpowiemy niebawem. Pozdrawiamy!

Skip to content