Loga Funduszy Europejskich Rzeczpospolitej Polskiej i Unii Europejskiej

wymIaNNa

Poznań
22 i 23 września

O czym?

Celem sesji jest przybliżenie modelu ewaluacji partycypacyjnej, która zakłada zaangażowanie wszystkich zainteresowanych stron – w szczególności innowatorów oraz przedstawicieli inkubatora (m.in. koordynatora, opiekunek innowacji, osób odpowiedzialnych za skalowanie innowacji) – w analizę skuteczności zaplanowanej innowacji. 

Taki proces ewaluacji pozwala na wspólne dookreślenie celów oraz oczekiwanych efektów każdej innowacji. Powołujemy zespoły ewaluacyjne, by zbudować zaufanie, nawiązać dobrą współpracę i wspólnie wyciągać wnioski. Dzięki temu zamiast arbitralnych ocen i poczucia kontroli zyskujemy możliwość wzajemnego uczenia się i rozwoju.    

Nasze partycypacyjne podejście miałyśmy okazję przetestować na szeroką skalę w projekcie TransferHUB. Chcemy podzielić się z Wami tym doświadczeniem i wynikającymi z niego refleksjami.  

Dla kogo?

Zapraszamy na sesję wszystkich, którym zależy na tym, aby badania ewaluacyjne miały jak największy sens. Szczególnie zapraszamy osoby zamawiające/zlecające oraz realizujące programy czy projekty społeczne.   

O prowadzących:

marta_szaranowicz-kusz

Marta Szaranowicz-Kusz

Badaczka społeczna. Coach. Moderatorka procesów dialogu. Pracuje w nurcie NVC - Porozumienia bez Przemocy. Ewaluatorka II edycji realizowanego przez FISE projektu TransferHUB.

monika_probosz

Monika Probosz

Badaczka, moderatorka, edukatorka z doświadczeniem w projektach komercyjnych i społecznych. Zwolenniczka pozytywistycznego modelu zmieniania świata. Ewaluatorka II edycji realizowanego przez FISE projektu TransferHUB. 

Formularz został przesłany. Dziękujemy!

Odpowiemy niebawem. Pozdrawiamy!

Skip to content