Loga Funduszy Europejskich Rzeczpospolitej Polskiej i Unii Europejskiej

wymIaNNa

Poznań
22 i 23 września

Wystąpienia:

  • Hanna Kądziela (Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej)
  • Filip Wadowski (NESsT Polska)
  • Michał Zorena (Urząd Miejski w Gdańsku)

O czym?

Gdzie szukać pieniędzy na innowacje społeczne, nie tylko na etapie tworzenia i testowania prototypu, ale także na kolejnych etapach rozwoju innowacji – zapewnianiu trwałości skalowaniu, czy wreszcie, wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań jako zmian systemowych? Na kolejnych etapach możemy sięgać po różne finansowania – programy inkubacyjne, dotacje, nisko oprocentowane pożyczki, finansowanie społecznościowe (crowdfundingu), a nawet inwestowania w dalszy rozwój. Zapraszamy do rozmowy o tym, które z nich najlepiej się sprawdzają na poszczególnych etapach, jakie są największe wyzwania stojące przed innowatorami, jakie są plusy i minusy każdego ze źródeł. 

Dla kogo?

Do udziału w sesji zapraszamy w sposób szczególny osoby, które zajmują się innowacjami społecznymi i myślą o tym, jak finansować niezbędne koszty ich rozwoju.

O prowadzącej i osobach występujących:

hanna-kadziela-debata

Hanna Kądziela

Naczelnik Wydziału Innowacji Społecznych i Wdrożeń w Departamencie Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, gdzie na różne sposoby zajmuje się wspieraniem rozwoju innowacji społecznych w Polsce.

katarzyna-sadlo

Katarzyna Sadło

Trenerka i konsultantka pracująca z organizacjami pozarządowymi, przedsiębiorstwami społecznymi i innowator(k)ami społecznymi.

Filip+Wadowski

Filip Wadowski

Country Director w NESsT Poland, doradca strategiczny przedsiębiorstw społecznych. Przygodę z impact investing zaczynał we włoskim banku Cassa Padana, następnie odpowiadał za proces analizy pożyczkowej dla polskich podmiotów ekonomii społecznej w TISE. Od początku 2019 roku kieruje działaniami NESsT w Polsce, globalnej organizacji social impact investing. Koordynuje program NESsT Empowers, który tworzy miejsca pracy w gospodarce cyfrowej dla kobiet i młodych ludzi zagrożonych wykluczeniem. Doradca firm społecznych i ekspert w Konkursie na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku organizowanym przez FISE.

Michal_Zorena

Michał Zorena

p.o. Kierownika Referatu Współpracy Lokalnej i Innowacji Społecznych w Urzędzie Miejskim w Gdańsku, współinicjator Funduszu Innowacji Społecznych INNaczej.

Formularz został przesłany. Dziękujemy!

Odpowiemy niebawem. Pozdrawiamy!

Skip to content